Sukienki damskie XXL czy tuniki

Sukienki damskie XXL kontra tuniki. Która sprawdzi się w jakich sytuacjach?

Zarówno sukienki damskie XXL, jak i tuniki, w zależności od kroju, koloru, faktury, materiału mogą być uważane za sportowe, a także eleganckie. Warto je więc nosić zamiennie. Sprawdzą się zarówno na spotkanie w gronie znajomych, jak i do pracy. Są jednak takie sytuacje, kiedy sukienki 2xl będzie odpowiedniejszym strojem.

Do pracy

Wybór trzeba uzależnić przede wszystkim od panującego dress code’u. Jeśli pracujesz w miejscu, w którym obowiązuje strój biznesowy, tunika się nie sprawdzi. Sukienki damskie duże rozmiary z fasonami eleganckimi warto poszukać w internecie. Wybierając kreacje do pracy lepiej zdecydować się na stonowane kolory. Jeśli natomiast nie obowiązują Cię surowe zasady co do stroju, warto zainwestować zarówno w sukienki, jak i tuniki. Tuniki, które dzięki luźnemu fasonowi są bardzo praktyczne. W upalny dzień są przewiewne, w chłodniejszy można je założyć do spodni. Trzeba pamiętać, że odzież damska duże rozmiary szczególnie latem powinna być kolorowa. Nie musisz wybierać jednobarwnych strojów, ale decydując się na motywy, warto przestrzegać zasady, że powinny być one duże i kontrastowe.

Na eleganckie wyjście

W niektórych sytuacjach, takich jak na przykład bardzo eleganckie przyjęcie czy uroczysta gala, sukienka jest strojem obowiązkowym. Tunika mimo wszystko nie jest strojem tak samo szykownym. W zależności od figury możesz zdecydować się na różne kroje, ale takim uniwersalnym, w którym dobrze wyglądają zarówno kobiety w rozmiarze S, jak i puszyste Panie są sukienki trapezowe. Dla kobiet, które mogą się pochwalić pięknymi nogami, a takie często posiadają figury typu jabłko, idealne będą sukienki xxl do kolan. Jeśli jednak nie chcesz eksponować nóg, wybierz inny fason, na przykład taki, który jest nieco krótszy z przodu, ale z tyłu sięga do kostek. Jeśli szykujesz się na wyjątkowe przyjęcie, gotowy stój zanieś do krawcowej, która dopasuje go idealnie do sylwetki.

Niezależnie od typu figury czy rozmiaru, który nosisz, warto w szafie posiadać różne typy garderoby. Pomimo tego, że nie zawsze sprawdzą się w tych samych sytuacjach, często mogą być dla siebie ciekawą alternatywą.