Komplet dresowy dla każdej kobiety

przez | 17 maja 2021
komplet dresowy

Różne warianty kompletów dresowych

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!!!”- śpiewał niegdyś Grechuta. Tak czujemy ją z każdym powiewem wiatru. Niestety jest to dość specyficzna pora roku, w której chłodniejsze ranki czy deszczowe popołudnia nie są niczym nadzwyczajnym. Jak się przygotować do takiej pogody? Oczywiście nieocenionym i ponadczasowym okaże się komplet dresowy.

Na rynku sprzedażowym możemy znaleźć ogrom kompletów dresowych. Składają się one zazwyczaj ze spodni i bluzy. Są też kilkuczęściowe zawierające dodatkowo np. topy, t-shirty, bluzki xxxl, spódniczki czy nawet spódnice maxi. Producenci prześcigają się w modelach i fasonach. Najczęściej jednak spotykanym, jest klasyczny zestaw bluza i spodnie. W zależności od upodobań możemy wybrać wariant bluzy. Tutaj dominują bluzy z kapturami, ale i stójki też są. Bluza może i nie musi mieć kieszeni, może tez zawierać jedna dużą przyszytą wzdłuż brzucha tzw. „kangurkę”. Ma być ściągana przez głowę? Czy może rozpinana? Szeroka, taliowana, krótka, długa? Na te pytania każdy indywidualnie musi sobie odpowiedzieć. Wybór spodni też nie będzie łatwy… Ważne jest, aby czuć się w nich dobrze.

Welurowy komplet dresowy

Ponieważ dres jest stworzony do zachowania komfortu poruszania się i pierwotnie był tylko strojem sportowym, producenci po dziś dzień udoskonalają jego pierwotne funkcje. Ma być miły dla ciała, nie przegrzewać, ale i nie wychładzać organizmu, odprowadzać wilgoć itp. Jednak jeśli nie jesteś sportowcem zawodowym, to Twoje oczekiwania nie będą tak wyspecjalizowane. Jeśli zależy Ci na dobrze wyglądającym, przyjemnym i praktycznym dresie najlepiej wybrać komplet welurowy. Ma on wszelkie zalety tradycyjnych dresów, dodatkowo materiał ten przez ostatni czas zyskuje coraz więcej sympatyków. Welur często mylony jest z aksamitem, welwetem i pluszem, ponieważ tak jak one należy do grup materiałów pluszowych. Zatem dresy welurowe będą posiadały meszek niczym skórka brzoskwini. Sprawia to złudne wrażenie delikatności materiału. W rzeczywistości welurowe dresy okażą się mocne i wytrzymałe oraz odporne na rozrywanie i rozciąganie. Dobrej jakości materiał jest nawet odporny na pazury psa czy kota!

Wygoda i wygląd

W kwestii fasonu, praktyczności i wygody wiemy już dość wiele, ale co z utrzymaniem czystości? Tradycyjne dresy bawełniane mają to do siebie, że poplamione dość ciężko jest „przywrócić do stanu pierwotnego”. Welurowe dresy dość łatwo się czyści, utrzymanie ich więc w nienagannej kondycji jest proste i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. To jedne z tych ciuszków, które pokocha każdy. Jeśli cenisz sobie wygodę, oszczędność czasu i dobry wygląd, a Twój dres ma przetrwać nie tylko jeden sezon, to przemyśl zakup kompletu z weluru. Z pewnością będzie to dobra decyzja.